Показати повідомлення окремо
Старий 10-06-2009, 19:21   #5
Etna
Аркона, м. Вінниця
 
Реєстрація: Jul 2007
Повідомлення: 169
Etna стоит на развилке
За замовчуванням

Як доречно створена тема: я якраз пишу диплом "Кінематографічний діалог Бергмана і Тарковського в історичному аспекті". Що ж стосується мого бачення історичного фільму, то хороші історичні фільми я можу умовно поділити на дві групи:"реконструкторсько правильні" і фільми, в яких витриманий дух епохи. Стосовно останніх можу зацитувати сама себе (шматок дипломної тобто): "Торкаючись проблеми історичного часу, обидва режисери сповідують схожі принципи. Йдеться про те, що вони не визнавали «музейності» у фільмах, намагались насамперед відтворити дух епохи, відчуття епохи. За спогадами оператора Вадима Юсова: «В «Андрії Рубльові» ми відчували життєву необхідність продертись крізь час, побачити те далеке життя без пелени і завіси століть, перенести туди глядача» . Розповідаючи про «Андрія Рубльова», Тарковський говорив, що «головним для нас у всіх випадках були самі події, люди, які в них брали участь, характери цих людей» , що йому «хотілось, щоб предмети матеріальної культури з екрану сприймались так, як сприймаються у повсякденному житті речі, які нас оточують» ". Таким чином я веду до того, що крім історично витриманого антуражу дуже важливим для вдалого кінофільму є вміння режисера передати відповідну атмосферу та показати адекватне ставлення героїв до оточуючої їх дійсності
Etna поза форумом   Відповісти із цитуванням